VRTÁK HSSE-PM SE ZESÍLENOU STOPKOU A POVLAKEM PVD


 Inovovaným výrobkem je šroubovitý vrták s
unifikovaným průměrem upínací válcové stopky
opatřený nanopovlakem AIXN3


Vrtáky mají unifikovaný průměr válcové stopky pro určitou řadu průměrů řezné části - zesílená stopka umožňuje konstrukčně zvýšení tuhosti a ohybové pevnosti v místě upnutí nástroje (vetknutí namáhaného nosníku), možnost aplikace unifikovaného upínání, redukci počtu upínacích kleštin.


Vrtáky jsou opatřeny nanopovlakem AIXN3 - nanopovlak (nanášen ve formě nanovrstev tenkých 10 - 50 nm, celkem až 50 vrstev) na bázi ALCrN, který dosahuje tvrdost 33GPa (nástrojová ocel jen 9GPa). Povlak díky svému unikátnímu složení dosahuje vysokou otěruvzdornost a vysokou odolnost vůči teplotám při zachování velmi dobré houževnatosti. Oba výzkumní partneři potvrzují ve svých zprávách, že tento povlak ještě nebyl pro tuto aplikaci doposud použit a není známo, že by někdo za daných podmínek takový nástroj testoval nebo publikoval, přičemž dosahuje mimořádně dobrých vlastností
 

Základní rozměry

Řezné podmínky

   
Projekt M & V, spol. s r.o. - Nová generace HSSE-PM vrtáků s PVD povlakováním je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je výroba vysoce výkonných řezných nástrojů – vrtáků, vyráběných z rychlořezné oceli s aplikací nového druhu PVD povlaku.
 

      M&V, spol. s r.o.
      Divize STIMZET
      Jasenická 2092
      755 01 Vsetín
Kontaktujte nás:
Tel:  571 87 87 87    (Po-Pá, 7:00 -14:00)
fax:  571 87 87 88
e-mail:   prodej@stimzet.cz